Фер плеј турнир 2023.

Ферплеј турнир има скоро двадесет година дугу традицију у нашој школи. Ова активност није само промоција спорта и здравог живота, већ јединствен пример другарства, слоге, тимског духа и заједништва ученика. Одржава се сваке године у децембру, сада већ у проширеним активностима пројекта Еко школе. Ана Милошевић, учитељ, самостални педагошки саветник
Општинско такмичење у кошарци и баскету децембар 2023.

У Старој хали спортова у Краљеву, 4.децембра 2023.године, одржано је Општинско такмичење у кошарци и баскету. Наше девојчице су бриљирале и освојиле прва места у обе конкуренције. Несвакидашњи успех наших ученица и њихових наставника донели су велику радост у нашу школу. Свака част целом тиму!
Позоришна представа „Полицајка Цица“

24.11.2023. су ученици првог разреда у холу наше школе присуствовали позоришној представи "Полицајка Цицица" у организацији савета за безбедност саобраћаја града Краљева. Кроз представу су обрађене теме о стицању основног знања за безбедно учествовање у саобраћају. Представа је интерактивна где деца узимају активно учешће и кроз песму и игру, а на њима прихватљив начин стичу нова знања из ове области. Након завршетка представе сва деца су добила бојанке "Полицајка Цицица".
Ми смо деца једног света

Још један тематски дан Ми смо деца једног света. Било је данас јако креативно и едукативно на свим часовима редовне наставе и слободних активности. И млађи и старији ученици показали су велику заинтересованост и оставили као траг многобројне продукте данашњег рада. Тог тематског дана ученици 6-2 имали су могућност да буду предавачи и да осмисле своје излагање праћено занимљивим огледима и паноима. У групном раду су осмаци обрађивали роман „Збогом мојих 15 година“. Уочили су особине својих вршњака, њихова и своја осећања, мисли и препознали сличне поступке упоређујући их са својим светом и окружењем. На Чуварима природе настали су плакати на тему Ми смо деца једног света. Час Предузетништва у 8-3 осмишљен је и реализован стварањем презентација на исту тему. Посебно је уочена заинтересованост ученика за овакав начин рада сходно припадању деци овог света.
Техника туша на часовима ликовне културе

Ученици 4/1 су показали својеврстан израз линијом први пут користећи ову технику. На једном од омиљених предмета моји ученици развијају своју креативност од првог дана школовања. Ана Милошевић, учитељ, самостални педагошки саветник
Посета млађих ученика Медицинској школи

14.11.2023. ученици из продуженог боравка су са предшколцима посетили Медицинску школу. Тамо су им на креативан начин приказане професије из области медицине.
Ученички парламент и Вршњачки тим

Ученички парламент и Вршњачки тим наше школе пожелели су да дају свој допринос неговању културе сећања на наше суграђане, који су сурово убијени у октобру 1941. од стране припадника немачке окупационе власти. На састанку УП И ВТ одржаном 9.октобра упознали су се са основним подацима о њиховом страдању и направили договор о едукацији својих другова. 14.октобра представници одељења ишли су на Спомен гробље да одају пошту жртвама. Данас, 17.октобра на часовима ОЗ презентовали су о тим октобарским данима својим друговима. Чланови УП И ВТ из 7. и 8.разреда ишли су у госте на ОЗ 5. и 6.разреда да им помогну у презентацији. Они су поставили и изложбу о Краљевачком октобру код паноа Ученичког парламента да би друговима још више приближили ове догађаје за које је веома важно да остану у сећању старих и нових Краљевчана. Ивана Хасановић, проф.историје
Трка за срећније детињство 2023.

„Трка за срећније детињство“ је једна од традиционалних, најмасовнијих и најшире прихваћених реакреативно-хуманитарних активности Црвеног крста намењена подмладку и омладини. Ова активност има за циљ да међу младима у основним и средњим школама подстакне хуманост, промовише здраве стилове живота и пропагира волонтерски рад. Трка је одржана на Атлетском стадиону, где је дужина стазе одређена према узрасту ученика. Ученици наше школе су се радо одазвали овој хуманитарној акцији где су куповином стартног листића помогли неком свом другару и улепшали му живот.
Заједно и безбедно кроз детињство V разред

У оквиру пројекта „Заједно и безбедно кроз детињство“ полицијски службеници криминалистичке полиције су, 10.10.2023. посетили нашу школу. Они су са ученицима петог разреда реализовали радионицу „Превенција вршњачког насиља у стварном и виртуелном окружењу“.
Засади дрво 2023.

Ученици 3/2 са својим учитељем учествовали су у активностима „Засади дрво“ у оквиру Дечије недеље. Оплемењен је парк преко пута касарне у Рибници.