Засади дрво 2023.

Ученици 3/2 са својим учитељем учествовали су у активностима „Засади дрво“ у оквиру Дечије недеље. Оплемењен је парк преко пута касарне у Рибници.
Чајанка за баке и деке 2023.

После три године паузе, поново је у холу школе оживела слика ђака-првака у крилима својих бака и дека. Жагор, осмеси, топле речи, пригодан програм ученика другог разреда и поклони за најмлађе ђаке, дали су овој манифестацији потпуно нови значај. Као никада до сада, ова активност је била јако посећена. Баке и деке су уживале у чају са директором школе Ивицом Милинковићем, а унуци-ђаци у свему што умеју да покажу од оног што су у школи већ научили. Необичан, а ипак природан спој најмлађих и најстаријих десио се баш у Дечјој недељи, не случајно јер је 1.октобар и Дан старих. Још једном смо показали да добра воља и труд могу много.
Сајам спорта октобар 2023.

У оквиру Дечије недеље је организован Сајам спорта. Сајам се одржао на Атлетском стадиону и присуствовао је велики број ученика. На Сајму су се представили Краљевачки спортски клубови.
Заједно и безбедно кроз детињство

Данас су ученици првог и другог разреда са својим учитељима ишли у парк код Духовног центра и присуствовали промоцији пројекта „Заједно и безбедно кроз детињство“, коју је организовала Полицијска управа у Краљеву у сарадњи са Школском управом. У пројекту су кроз радионице представљени начини безбедности у саобраћају, као и безбедно понашање у ванредним ситуацијама. Такође су ученицима представљена средства и делови техничке опреме која у свом раду користи полиција опште надлежности, саобраћајана полиција и ватрогасно - спасилачка јединица.
Посета стоматолога ЗЦ „Студеница“

Стоматолози ЗЦ „Студеница“ у нашој школи обављали су своје редовне прегледе у склопу којих су одржали и веома интересантне радионице у холу наше школе, за све ученике од 1. до 8. разреда.
Школа у природи септембар 2023.

Школа у природи на Гочу је реализована од 22. до 29. септембра. Другаци и четвртаци су са својим учитељицама провели дивних седам дана у Дечијем одмаралишту „Гоч“ у хотелу Добре воде. Боравак на овој краљевачкој дестинацији је био изузетно квалитетан и садржајан. Доброј атмосфери су допринели васпитачи Ненад Џамић, професор физичке културе и Жељко Јовановић, професор разредне наставе. Водили су децу у едукативне шетње у којима су упознавали флору и фауну планине Гоч. Организовали су спортске активности, за које су деца рекла да су најбољи део боравка. Под будним оком шест учитељица, ђаци су имали незаборавно дружење, учење кроз игру и боравак на чистом ваздуху. Аутор текста: Ана Милошевић
РТС крос

22.09.2023. године је одржан традиционални РТС крос „Кроз Србију“. Такмичење је одржано у школском дворишту и учествовали су ученици свих разреда.
Тематска недеља 4/1

Ученици 4/1 одељења су са својом учитељицом Аном Милошевић, током тематских дана, правили плакате.
Награђени осмаци 2023. године

Испратили смо још једну генерацију из својих школских клупа. Они ће већ у септембру попунити неке нове клупе и ми им желимо пуно успеха у даљем школовању. Срећно!!!
Пројекат образовног туризма „Велико Градиште-мој град“

Са својом групом ђака учитељица Ана Милошевић је учествовала у пројекту образовног туризма, овог пута интернационалног карактера, „Велико Градиште-мој град“. ОШ „Јово Курсула“ и грб града Краљева су се нашли међу двадесет пет школа из Македоније, Румуније, Републике Српске и Србије. Боравак је трајао од 9. до 11. јуна. Првог дана, деца су имала прилику да упознају утврђење Рам и да учествују у песничким радионицама. Главни утисак другог дана је било крстарење Дунавом од Сребрног језера све до Голубачке тврђаве. Трећег дана су деца домаћини и њихови гости имали слободно време поред Сребрног језера. Вратили су се пуни утисака због свега сто су доживели и због нових другара које су стекли. Аутор текста Ана Милошевић