Бесплатни уџбеници

Датум: 08. Mart 2019 11:35 Категорија: Новости

Право на бесплатне уџбенике за наредну школску годину имају ученици:
1) - из социјално/материјално угрожених породица ( примаоци новчане социјалне помоћи )
2) - са сметњама у развоју и инвалидитетом ( који основношколско образовање стичу по индивидуалном образовном плану )
3) - са сметњама у развоју и инвалидитетом који  образовно/васпитни рад не остварују по ИОП-у, али имају потребу за прилагођавањем ( увећан фонт, Брајево писмо, електронски формат )
4) - основних школа који су у породици треће или свако наредно рођено дете које је у систему школовања Републике Србије

ДОКАЗИ које су родитељи дужни да доставе одељенском старешини:
1) - решење којим се утврђује право на  на остваривање социјалне материјалне помоћи
2) - школа обезбеђује доказе
3) - школа обезбеђује доказе
4) - потврда образовно-васпитне установе о својству ченика/студента

Накнадна појашњења како не би било недоумица:

*У бесплатне уџбеничке комплете спадају:
НИЖИ РАЗРЕДИ: српски језик, математика, СОН, природа и друштво, 1. страни језик ( енглески језик )
ВИШИ РАЗРЕДИ: српски језик, математика, историја, биологија, географија, физика, хемија, 1. страни језик ( енглески језик )
Ученици који добијају наведене бесплатне уџбенике могу ( нико није у обавези ) "преко школе" да наруче и остале уџбенике који не спадају у бесплатни програм ( музичко, ликовно, техничко... )

* На полеђини добијеног листа где је описан и начин попуњавања уплатнице уписује се име и презиме УЧЕНИКА и САДАШЊИ разред и одељење

* Будући прваци остављају доказе за бесплатне уџбенике васпитачима који их потом достављају секретару школе

* Уџбеници за будући 2. и 6. разред ће накнадно бити одабрани, али се и за њих достављају докази у случају бесплатних уџбеника.