Изложба плаката

Датум: 05. Jun 2019 16:27 Категорија: Новости

У холу наше школе изложени су плакати одељенских заједница нижих и виших разреда на тему одабране стране државе. Овог пута, ученици су показали шта све знају о Турској, држави која са нашом земљом гради све боље економске, културне и политичке везе.
Занимљиво је и то да наша школа носи име јунака из Првог српског устанка, Јована Курсуле, који се прославио у борбама које је водио против турских освајача, тако да је ово још један доказ да славећи своју историју истовремено можемо градити успешне односе са свим државама.
Преносимо вам, у слици, део атмосфере са отварања изложбе коју су припремили наши учаници и наставници историје и географије. Најбољи радови ће бити награђени. Ова традиционална изложба се сваке године одржава у нашој школи већ дванаести пут.