Превентивне мере

Датум: 11. Mart 2020 20:47 Категорија: Новости

У складу са новим мерама Владе Републике Србије, а у циљу превенције ширења вируса, Школа ће у наредном периоду, почевши од сутра, почети са спровођењем наложених мера које подразумевају:

* појачано дежурство свих наставника ( избегавање окупљања ученика по холовима током одмора, пре и након завршетка часова као и упућивање ученика на спровођење адекватних хигијенских мера )
* појачано обавештавање родитеља:

Молим вас да се због безбедности ваше деце и опште безбедности, обратите надлежним институцијама уколико приметите било какве симптоме код деце које би могле да укажу на присуство корона вируса, нарочито уколико уз симптоме имате и сазнања да су ваша деца или ви била у контакту са особама из ризичних подручја ( Кина, Италија, Швајцарска, Иран, Аустрија, Шпанија... ). Телефони епидемиолошке службе за све информације у вези вируса су: 064/8945235 и 011/2684566

* разговор са ученицима посвећених личној и колективној хигијени
* појачане хигијенске мере у школи свих ученика и запослених
* отказивање свих манифестација у затвореном простору са преко 100 особа ( такмичења, настава у природи и екскурзије још увек не подлежу новим мерама Владе... )