ПП служба - предлог ученицима

Датум: 31. Mart 2020 12:33 Категорија: Новости

У наставку вести прочитајте шта педагошка служба предлаже ученицима по питању:
* учења
* понашања на интернету

УЧЕЊЕ
Драги ученици,
Разумемо да вам  је тешко у овој ситуацији јер нисте у својој школи, учионицима,клупама. Недостају вам другари и  сада са њима комуницирате  путем друштвених мрежа. Ваше учење се  своди на учење на даљину путем вибера,гмаила,гугл учионица и других платформи.
Да бисте олакшали учење  послушајте неке од савета:
-Испланирајте време за учење, одмор и разоноду
-Одредите место за учење –где ће бити тихо, без буке и мобилних телефона
-Припремите неопходан прибор за учење
-Редовно пратите часове на РТС-у/ постоји недељни  распоред по разредима
- Редовно слушајте шта вам наставници задају, учите радовно и  озбиљно приступите изради  домаћих задататака јер ће то утицати на оцену
- Пре него што кренете са учењем новог градива подсетите се шта сте претходно учили
- Комуницирајте са наставницима
-Ако вам нешто није јасно  питајте неког поред вас да вам објасни
- Правите паузе између учења- можеш  урадити  неколико  физичких вежби
- Запамтите: „ Не учите за друге, већ за себе“
Кораци у учењу:
- Слушање-слушај наставника шта предаје
-Читање- читај  пажљиво истог дана оно што је наставник предавао,
-Подвлачење –  подвлачи најбитније информације из пасуса, тако вршиш селекцију најбитнијег
- Бележење-  прави тезе о лекцији и издвајај најважније
-Преслишавање- преслишај се прво наглас уз гледање у белешке или уџбеник, а након тога преслишај се у себи са затвореном књигом
-Дискусија- разговорај са друговима о наученом
-Решавање проблема- провери и учврсти знање, примени научено

ПОНАШАЊЕ НА ИНТЕРНЕТУ
Поштовани ученици, родитељи, наставници
Лепо понашање је једнако важно и врло слично у стварном животу  и на интернету. Комуникацијом на интернету стварамо слику о себи у друштву. Морамо бити свесни да све што једном јавно објавимо заувек остаје у виртуeлном свету. Стога, како желимо да нас људи виде у стварном свету, тако  бисмо се требали понашати и у виртуелном.
Комуникација између свих нас треба да се заснива на  међусобном уважавању, пристојности и толерантности.
Иста правила важе и за комуникацију путем интернета.
Пожељно је да се електронска комуникација одвија на пристојан и примерен начин, без ружних речи, вређања, исмевања појединаца или група односно њиховог одбацивања или етикетирања.
У складу са специфичностима организовања онлајн наставе у време пандемије вирусом, молимо Вас да посебну пажњу обратите на могуће непримерено понашање ученика на платформама за учење и вибер групама.
Свако непримерено понашање ученика у овој сфери утицаће на оцену из владања  ученика на крају школске године.

У нади да ћемо се ускоро дружити у школским клупама захваљујемо Вам на сарадњи и желимо добро здравље!

Педагошка служба