Литерарни и ликовни конкурс

Датум: 17. Septembar 2021 10:14 Категорија: Новости

ЛИТЕРАРНИ И ЛИКОВНИ КОНКУРС

*НЕПРЕСУШНЕ  СУЗЕ  КРАЉЕВАЧКОГ  ОКТОБРА*

Културни центар  „Рибница“  Краљево расписује литерарни и ликовни  конкурс поводом обележавања 80-годишњице краљевачког октобра. Тема конкурса је НЕПРЕСУШНЕ  СУЗЕ  КРАЉЕВАЧКОГ  ОКТОБРА.

Литерарне радове предати: свом учитељу / наставнику српског језика
Ликовне радове предати: свом учитељу / наставнику ликовне културе
РОК: 1. октобар 2021.

Опширније у наставку вести

ЛИТЕРАРНИ И ЛИКОВНИ КОНКУРС
 НЕПРЕСУШНЕ  СУЗЕ  КРАЉЕВАЧКОГ  ОКТОБРА

Културни центар  „Рибница“  Краљево расписује литерарни и ликовни  конкурс поводом обележавања 80-годишњице краљевачког октобра. Тема конкурса је НЕПРЕСУШНЕ  СУЗЕ  КРАЉЕВАЧКОГ  ОКТОБРА.

Конкурси су намењени ученицима основних и средњих школа града Краљева. Радови треба да прикажу историјски осврт на тему, уоквирен мотивима сећања на страдале које ће потомци заувек памтити и поштовати.

Литерарни конкурс се спроводи у сарадњи са Друштвом за српски језик и књижевност Краљево. Прозне или поетске радове (до једне куцане стране А4, фонт 12, проред 1, 5) штампати у три примерка и потписати  (име и презиме ученика, бр. телефона, разред, име и презиме наставника, назив школе). Свака школа може да пошаље највише 5 радова. Сви радови морају бити лекторисани.

Чланови жирија који ће прегледати радове су професорке српског језика и књижевности:
Марија Брковић
Ивана Кекерић
Наташа Распоповић.

Ликовни радови могу бити у форми слике, цртежа, илустрације, колажа (оловка, темпера, гваш, акварел, туш, комбинована техника, графика) димензије блока број 5. Свака школа може да пошаље највише 5 радова.

Радове ће оцењивати жири који чине чланови Савета галерије Културног центра „Рибница“ Краљево:
Слободан Јелић, историчар уметности
Бобан Босић, магистар сликарства
Милица Шолајић Поповић, мастер примењени уметник.

Конкурси су отворени од 16. септембра  до 6. октобра 2021. године.
О резултатима конкурса учесници ће бити благовремено обавештени, а најбољи радови биће награђени уочи обележавања 14. октобра.