УЏБЕНИЦИ

Датум: 04. April 2017 14:34 Категорија: Новости

Право на бесплатне уџбенике - имају сви ученици који у прилогу испуњавају услове, без обзира да ли су "редовним" путем већ наручили уџбенике који се плаћају. Они до 14.4. подносе доказе о праву на бесплатне уџбенике. Уколико су већ уплатили новац школи, ити ће им бити враћен. Уколико не поднесу доказе, а аплицирали су за уџбенике у "редовној" набавци - исте су дужни и да плате.

Право на бесплатне уџбенике за школску 2017/18. годину имају:

- ученици из социјално/материјално угрожених породица ( примаоци новчане социјалне помоћи);
Потребна документација: решење којим се утврђује право на остваривање новчане социјалне помоћи.

- ученици са сметњама у развоју и инвалидитетом ( који основношколско образовање стичу по индивидуалном образовном плану);
Посебна документација:  није потребна јер школа поседује податке о наведеним ученицима.

- ученици основних школа који су у породици треће или свако наредно рођено дете које је у систему школовања;
Потребна документација: потврду образовно-васпитне установе о својству ученика, односно студента. Потврда образовно-васпитне установе о својству ученика прилаже се за свако дете у породици које похађа школу/факултет.
Пример: ученик 5/2 Марко Петровић има право на бесплатне уџбенике, а као доказ прилажем потврду да је његов старији брат Петар Петровић  редован ученик ( основне школе/средње школе/факултета )и да је његова старија сестра Ана Петровић  редован ученик ( основне школе/средње школе/факултета...

СВЕ ПОТВРДЕ ПРЕДАТИ НАТАЛИЈИ АВРАМОВИЋ ИЛИ МИЛИЦИ СПАСИЋ

Ако ученик остварује право по више основа, уџбенике добија по основу једног критеријума.
Ако ученик остварује право по више основа, а један основ је стицање основношколског образовања и васпитања по индивидуалном образовном плану, уџбенике добија по том основу.

Рок за пријављивање и достављање документације, на нивоу школе је до  14 .априла 2017. године.