Наградни конкурс

Датум: 20. Decembar 2017 13:21 Категорија: Новости

Наградни конкурс Шумарске школе. Више у прилогу вести...

Република Србија                                                                    Republic of Serbia
 ШУМАРСКА ШКОЛА                                                             FORESTRY SCHOOL
36000 Краљево, Карађорђева 262                     36000  Kraljevo,Karađorđeva street 262

Телефон 036 352 800                                                         E-mail [email protected]

• НАГРАДНИ КОНКУРС
Шумарска школа из Краљева расписује конкурс литерарних и ликовних радова за ученике основних школа, у сусрет Светском дану шума, који се обележава 21. марта, са циљем да се подстакне развој еколошке свести код деце, као и да се промовише значај заштите животне средине.
Право учешћа на конкурсу имају ученици седмог и осмог разреда основних школа у Србији.
Конкурс је отворен до 28.02.2018. године. Додела награда и изложба одабраних радова биће 21.03.2018.године у просторијама Шумарске школе у Краљеву. Оцењивање и рангирање радова вршиће трочлани жири.
Категорије
I категорија - Литерарни рад
II категорија – Ликовни рад
Теме конкурса
За обе категорије су понуђене следеће теме
ШУМА МИ РЕЧЕ
МОЈА ШУМА
Пропозиције конкурса
-Нема ограничења о броју радова који могу бити послати
-Формат ликовних радова може бити А4 или А3
-Приложени ликовни радови могу да буду црно-бели или у боји, и рађени у било којој техници

-Оригиналне радове или квалитетне копије можете послати на поштанску адресу:
Шумарска школа
Улица Карађорђева 262
36 000 Краљево
(са назнаком за КОНКУРС)
  • - На полеђини сваког ликовног или испод литерарног рада потребно је исписати личне податке(име и презиме, назив школе, одељење, контакт телефон, пуну адресу и тему)
-Рок за слање радова је 28.02.2018. године
-Радовe који су послати на конкурс не враћамо учесницима
Награде
*У обе категорије биће додељене појединачне награде за I, II и III место (књига и излет за ученика и наставника ментора)
** За основну школу чији ђаци буду послали највише литерарних или ликовних радова, биће додељена и групна награда (десет садница тополе за уређење школског дворишта, произведених у школском расанику, као и три дрвене кућице за птице, напревљене у школској радионици)
***За одељење које пошаље највише литерарних или ликовних радова додељује се и специјална награда за све ученике одељења и два наставника ментора, а то је излет школским аутобусом у пратњи наставника и ученика Еколошке секције Шумарске школе.
Све информације везане за конкурс можете добити на facebook страници Шумарске школе, као и на сајту школе www.sumarskaedu.rs.

Имена награђених учесника, као и учесника чији радови су изабрани за изложбу, биће објављени на facebok страници и на сајту Шумарске школе најкасније до 16.03.2018. године.
Добитници појединачних, групне и специјалне награде биће и телефонски обавештени о постигнутим резултатима.

Срећно!