Уређивање школе

Датум: 17. April 2018 16:43 Категорија: Новости

Школа ће ускоро почети са реализацијом пројекта који има циљ да унапреди услове за рад и боравак ученика. Учешће у реализацији узеће преко 100 фирми и појединаца. Радови се, углавном, односе на последице које је на школу оставио земљотрес, боравак ученика из друге школе током тог периода, као и радови који у том периоду нису адекватно изведени, али и многе тога још... Позивамо све заинтересоване да дођу у хол наше школе 4. маја у 18 часова! Више о пројекту у наставку вести.

Драги пријатељи ОШ "Јово Курсула",

Ученици и колектив наше школе позивају вас на ВЕЧЕ СОЛИДАРНОСТИ у оквиру јединственог пројекта који има за циљ да побољша услове у којима наша деца уче, стварају, живе и постају људи који ће бити саставни део будућности нашег града и државе.
            Овај  пројекат првенствено се односи развијање друштвене одговорности код ученика на које ви, као друштвено одговорне организације и појединци, треба да укажете.
            Јединственост пројекта огледа се у томе да нам свако од вас помогне у складу са својим делокругом посла који иначе обавља.

Укратко, фазе овог пројекта биће реализоване на следећи начин:
1. Слање пропратног писма са иницијалним идејама о начинима сарадње/помоћи и указивање на проблеме које је могуће решити.
2. Организација скупа ВЕЧЕ СОЛИДАРНОСТИ у холу наше школе, дана 04.5.2018. с по четком у 18 часова
3. "ОТВОРЕНА ВРАТА" од 07. до 12. маја, када би сви заинтересовани могли да обиђу школу и упознају се са специфичностима проблема и могућностима да се исти реше.
4. Друга половина маја, јун, јул и август 2018. - реализација договорене сарадње.
5. Организација скупа ВЕЧЕ ЗАХВАЛНОСТИ ( петак, 31. август 2018. у 16 часова ), догађаја који би био медијски пропраћен и свечано отварање "Зида захвалности" на којој би се нашла имена свих установа, приватних фирми и појединаца који су допринели да школа буде лепше и боље место за учење - "Зид захвалности" би служио као подстрек за све они који би и убудуће доприносили том циљу. Форма захвалнице (садржи: назив донатора, кратак опис посла којим се установа/фирма бави или потпис уколико је појединац, фотографија, контакт... ) биће идентична за све донаторе.
6. Промовисање "Зида захвалности" и целокупне акције у оквиру школског сајта www.jovokursula.nasaskola.rs у оквиру посебне "картице" на сајту као и у школском часопису Полет који има традицију дужу од пола века.
7. Организација посебног часа одељенске заједнице за све ученике наше школе - обилазак и упознавање за извршеним радовима. Афирмација принципа друштвене солидарности где ви , као узори, дајете пример како она изгледа у пракси. Организовање ученика по одељењима и у оквиру секција како би се школски простор очувао и даље оплемењивао - формулисање планова који би подразумевали конкретне кораке, временску динамику и носиоце активности.

Донације смо поделили у три категорије:

• РЕДОВНО ОДРЖАВАЊЕ
  • ТЕХНИКА
  • КАПИТАЛНЕ ИНВЕСТИЦИЈЕ
За сваку активност смо предвидели/препоручили одређене активности ( врсту радова или потребан материјал, средства... ) што не значи да не можете да препоручите друге врсте радова и сл., оне који су у складу са вашим могућностима.

РЕДОВНО ОДРЖАВАЊЕ
- кречење учионица ( парцијално или у целини )
- кречење ходника ( парцијално или у целини )
- глетовање и кречење плафона у старом делу школе ( парцијално или у целини )