Подела садница

Датум: 26. Februar 2023 21:12 Категорија: Новости

Црвени крст

Више фотографија можете погледати у Галерији.

Додела Светосавске награде 2022.

Датум: 26. Februar 2023 21:06 Категорија: Новости

Додела Светосавске награде 2022.

Више фотографија можете погледати у Галерији.

Прославили смо школску славу Светог Саву 2022.

Датум: 26. Februar 2023 21:00 Категорија: Новости

Прославили смо школску славу Светог Саву 2022.

Више фотографија можете погледати у Галерији.

Свети Сава изложба радова 2022.

Датум: 26. Februar 2023 20:51 Категорија: Новости

Изложба ликовних радова на конкурсу "Слика Светог Саве" - поводом Школске славе

Више фотографија можете погледати у Галерији.

РАСПОРЕД ЧАСОВА

Датум: 31. Avgust 2022 12:59 Категорија: Новости

РАСПОРЕД ЧАСОВА У ВИШИМ РАЗРЕДИМА

ЂАЦИ ПРВАЦИ 2022/23.

Датум: 29. Avgust 2022 11:09 Категорија: Новости

Пријем првака у ОШ „Јово Курсула“, Краљево
Програм за 1. септембар 2022.:

• Око 10.50, ДОЛАЗАК РОДИТЕЉА И БУДУЋИХ ЂАКА ПРВАКА ( хол школе )
  • 11.00 ПРИРЕДБА ( хол школе ), у трајању од око 15-20 минута
  • 11.20 ПРОЗИВКА УЧЕНИКА ( хол школе )
  • 11.30 ГРУПНО ФОТОГРАФИСАЊЕ ОДЕЉЕЊА СВАКОГ ПРВОГ РАЗРЕДА ( школско двориште )
  • 11.35 КРЕАТИВНА РАДИОНИЦА ( ученици и учитељи у учионицама за 1. разред )
  • 11.35 РАЗГОВОР СА РОДИТЕЉИМА ( родитељи и директор школе, хол школе )
  • 12.00 РОДИТЕЉСКИ САСТАНАК ( родитељи одлазе у учионице где се налазе њихова деца )

Време трајања активности је оквирно уз  могућа одступања.

Свим ученицима будућег 1. разреда желим срећан  почетак школовања, лепо дружење и пуно успеха у учењу у наредних осам година! Родитељима / старатељима будућих првака саветујем да имају пуно стрпљења, да што више времена проводе са својом децом и да заједно са њима превазилазе проблеме и уживају у њиховом одрастању.

Ивица Милинковић

eVežbaonica

Датум: 13. Jun 2022 12:22 Категорија: Новости

За ученике 8. разреда:

Поштовани,

Министарство просвете, науке и технолошког развоја и Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања, у сарадњи са Е-управом и професорима (сарадницима) са Математичког факултета у Београду и Факултета организационих наука у Београду, креирали су портал еВежбаоница који су ученицима ставили на располагање.

Портал еВежбаоница омогућава ученицима да кроз решавање задатака проверавају своје знање током припрема за завршни испит на крају основног образовања и васпитања. Задаци из седам предмета (српски језик/матерњи језик, математика, физика, хемија, биологија, географија и историја), распоређени су према тежини на три нивоа – основни, средњи и напредни ниво, а састављени су на основу образовних стандарда.

Поред задатака на српском језику, на порталу се налазе и задаци на осам језика националних мањина – албанском, босанском, бугарском, мађарском, румунском, русинском, словачком или хрватском – те ученици на свом наставном језику могу да приступе еВежбаоници и да одговарају на захтеве у задацима.

Линк за приступ: evezbaonica.zvkov.gov.rs

Портал је отворен за јавни приступ од петка 10.06.2022. године.

Потребно је да директори школа и наставници обавесте ученике осмог разреда и њихове родитеље о Порталу еВежбаоница, као о додатном виду подршке ученицима приликом припремања за завршни испит.

Срдачно,

Министарство просвете, науке и технолошког развоја

Пријемни испити - ВАЖНО!

Датум: 06. April 2022 08:48 Категорија: Новости

Упис у специјализована одељења, музичку и уметничке школе:
      Ученици који нису искористили могућност електронског пријављивања се пријављују попуњавањем одговарајућег формулара и његовом предајом директно у основну или средњу школу.  Формулар за непосредно пријављивање ученика за полагање пријемног испита  биће доступан директорима школа на порталу
admin.mojasrednjaskola.gov.rs од четвртка 7. априла 2022. године од 8.00 часова. Обавештавамо родитеље и ученике о овоме, имамо одштампане формуларе и наше ОС ће помоћи родитељима и ученицима приликом попуњавања.

Пријемни испити

Датум: 05. April 2022 08:19 Категорија: Новости

Упис у специјаизована одељења, уметничке и музичку школу:

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

По календару, од 04. до 08. априла 2022. године, планиране су активности везане за подношење пријава за полагање пријемних испита неопходних за упис у уметничку школу (музичку школу, балетску школу и уметничку школу ликовне области), односно на образовне профиле у области уметности, одељења за ученике са изузетним, односно посебним способностима, школе у којима се део наставе остварује на страном језику и школе за талентоване ученике.
Подношење пријава се може извршите на три начина и то:
04.04. од 08 ч до 07.04. у 24 ч (понедељак-четвртак) Подношење пријава за полагање пријемног испита на порталу: https://mojasrednjaskola.gov.rs/
Пријава на МСШ портал се врши на почетној страници портала . Кликом на дугме Пријава.

07–08.04. 09–16 ч (четвртак-петак) Подношење пријава за полагање пријемног испита у матичним основним школама
07–08.04. 09–16 ч (четвртак-петак) Подношење пријава за полагање пријемног испита у основним и средњим школама у којима се полаже пријемни испит.

Детаљно упуство се налази на следећем линку