ТАКМИЧЕЊА

Датум: 28. Mart 2022 12:28 Категорија: Новости

Похваљујем све ученике који су у претходном периоду постигли велики успех на школским такмичењима:

Прочитај

Информација за родитеље у вези са еЗаказивањем термина за упис и тестирање детета у ОШ:

Датум: 28. Mart 2022 11:43 Категорија: Новости

Школска такмичења

Датум: 07. Mart 2022 12:14 Категорија: Новости

БЕСПЛАТНИ УЏБЕНИЦИ

Датум: 28. Februar 2022 16:36 Категорија: Новости

ОБАВЕШТЕЊЕ

Министарство просвете , науке и технолошког развоја планира да  и за школску 2022/23. годину
обезбеди бесплатне уџбенике за ученике основних школа. У складу са тим потребни су нам подаци о броју ученика и то:
-ученицима из социјално/материјално угрожених породица(примаоци новчане социјалне помоћи)
-ученицима који основно образовање и васпитање стичу  по индивидуалном образовном плану, укључујићи  и ИОП3
-Ученицима са сметњама у развоју и инвалидитетом, који образовно васпитни  рад остварују по индивидуалном образовном плану и другим ученицима којима су потребни прилагођени уџбеници( увећани фонт, Брајево писмо, електронски  формат)
-Ученицима  који су у породици треће или свако наредно рођено дете у систему образовања
-ученицима првог и другог разреда који су глуви, а којима су потребни прилагођени уџбеници у електронском формату, са видео садржајима на српском језику

Школи се као доказ  о испуњености  услова доставља следећа документација:
-За ученике социјално угрожених породица-примаоце новчане социјалне помоћи,решење којим се утврђује право на остваривање социјалне новчане помоћи
-За ученике  који су у породици  треће или свако наредно  рођено дете које је у систему школовања, потврду образовно васпитне установе о својству ученика, односно  студента.
-За ученике који похађају ОШ „Јово Курсула“  ,школа не издаје потврду, јер поседује податке о наведеним ученицима (односи се на ученике који остварују право на бесплатне уџбенике по критеријуму треће и свако наредно дете и ИОП-у )
Бројно стање и потребну документацију доставити до 16.03.2022. административном раднику школе.

Директор  ОШ “Јово Курсула“
                                                                                                           Ивица Милинковић

Прочитај

МОДЕЛ НАСТАВЕ од 24.1.2022.

Датум: 26. Januar 2022 12:26 Категорија: Новости

*Ученици нижих разреда наставу похађају по 1. моделу ( свакодневно )
*Ученици виших разреда наставу похађају по 2. моделу ( сваки други дан ). "А" група: понедељак и среда / "Б" група уторак и петак.
Часови трају 45 минута, а настава се похађа по важећем распореду часова.

Начин похађања наставе за наредну недељу ( 31.1. - 4.2. ) биће познат до краја ове недеље.

Ученици, запослени и трећа лица су у обавези да носе епидемиолошке маске од момента уласка у школско двориште, све време. Ношење маски у згради школе је ОБАВЕЗНО, а контрола те обавезе је подигнута на највиши ниво. Апелујем на родитеље да:
- не шаљу своју децу у школу без маске и резервне маске
- децу са симптомима прехладе не шаљу у школу
- децу која су била у блиском контакту са зараженима не упућују у школу док не прође период изолације односно карантина
- редовно и на време обавештавају одељенског старешину/учитеља о covid 19 мерама ( заражавање детета, мера изолације... )

Свети Сава, Школска слава, биће обележена у нашој школи у складу са епидемиолошком ситуацијуом: биће присутни радници школе и само они ученици који учествују у програму.

"Дан јабуке"

Датум: 25. Oktobar 2021 09:41 Категорија: Новости

Светски дан јабуке је традиционално обележен приредбом предшколских група. Придружили су им се и ученици првог и другог разреда који иду у продужени боравак. Програм који је проистекао из сарадње васпитача  и учитеља представља одличан пример добре праксе. На ован начин се предшколци, спонтано и кроз игру, привикавају на школу коју ће, као ученици, ускоро почети да похађају. Предшколска установа "Олга Јовичић Рита" више деценија користи простор наше школе који је протеклих година модернизован и уређен, а њени васпитачи дају изузетан допринос припреми деце за будуће школовање.

Прочитај

Промена смене у нижим разредима

Датум: 01. Oktobar 2021 12:09 Категорија: Новости

Од 4. октобра 2021.:

1. и 2. разред - ПРЕ ПОДНЕ
3. и 4. разред - ПОСЛЕ ПОДНЕ

ВАЖНО!!!

Датум: 17. Septembar 2021 11:12 Категорија: Новости

Модел наставе од 20. септембра:
Сви ученици наше школе похађају наставу:
- наставу похађају комплетна одељења од 1. до 8. разреда
- настава се реализује по важећем распореду
- часови трају 45 минута ( важећи распоред школског звона )

НАПОМЕНА:
то конкретно значи да се ученици 7. и 8. разреда потпуно враћају на свакодневну наставу у школи.

Литерарни и ликовни конкурс

Датум: 17. Septembar 2021 10:14 Категорија: Новости

ЛИТЕРАРНИ И ЛИКОВНИ КОНКУРС

*НЕПРЕСУШНЕ  СУЗЕ  КРАЉЕВАЧКОГ  ОКТОБРА*

Културни центар  „Рибница“  Краљево расписује литерарни и ликовни  конкурс поводом обележавања 80-годишњице краљевачког октобра. Тема конкурса је НЕПРЕСУШНЕ  СУЗЕ  КРАЉЕВАЧКОГ  ОКТОБРА.

Литерарне радове предати: свом учитељу / наставнику српског језика
Ликовне радове предати: свом учитељу / наставнику ликовне културе
РОК: 1. октобар 2021.

Опширније у наставку вести

Школско звоно

Датум: 31. Avgust 2021 14:12 Категорија: Новости

Напомена:
У среду, 1. септембра 2021. године, виши разреди неће имати претчас. Наставу почињу у својој учионици са својим одељенским старешином уз интонирање државне химне.