Тајни Деда Мраз

Датум: 31. Decembar 2023 19:13 Категорија: Новости

Тајни Деда Мраз

Игра ,,Тајни Деда Мраз" у којој деца дарују своје другове симболичним новогодишњим поклонима представља радост за нашу одељенску заједницу. Поред образовних активности, кроз игре се деца уче животним вредностима. То је алат који треба искористити у свакој прилици, јер представља ненаметљив вид учења. ,,Тајни Деда Мраз" их учи љубави и даривању.
Ана Милошевић, учитељица, самостални педагошки саветник

Више фотографија мозете погледати у Галерији.

Новогодишњи програм продуженог боравка

Датум: 31. Decembar 2023 19:02 Категорија: Новости

Новогодишњи програм продуженог боравка

Продужени боравак већ неколико година представља место на коме се деца друже, одмарају после наставе и раде домаће задатке. Прваци и другаци су са учитељицом Милицом Спасић приредили новогодишњи програм за родитеље. Велики број деце у продуженом боравку показује да су родитељи дали поверење нашој школи и да им веома значи што деца после наставе могу остати на сигурном месту, где ће се опустити, забавити и завршити школске обавезе.

Фер плеј турнир 2023.

Датум: 31. Decembar 2023 18:47 Категорија: Новости

Фер плеј турнир 2023.

Фер плеј турнир има  скоро двадесет година дугу традицију у нашој школи. Ова активност није само промоција спорта и здравог живота, већ јединствен пример другарства, слоге, тимског духа и заједништва ученика. Одржава се сваке године у децембру, сада већ у проширеним активностима пројекта Еко школе.

Више фотографија можете погледати у Галерији.

Резултати школског такмичења из математике децембар 2023.

Датум: 13. Decembar 2023 11:01 Категорија: Новости

Резултати школског такмичења из математике децембар 2023.

На школском такмичењу из математике, одржаном 8.12.2023. учествовао је велики број ученика. Честитамо ученицима који су се пласирали на виши ранг такмичења. За ученике 3. и 4. разреда ћемо знати пролазност када Друштво математичара одреди доње границе бодова за пролазност.

Општинско такмичење у кошарци и баскету децембар 2023.

Датум: 07. Decembar 2023 12:49 Категорија: Новости

Општинско такмичење у кошарци и баскету децембар 2023.

У  Старој хали спортова у Краљеву, 4.децембра 2023.године, одржано је  Општинско такмичење у кошарци и баскету. Наше девојчице су бриљирале  и освојиле  прва места у обе конкуренције. Несвакидашњи успех наших ученица и њихових наставника донели су велику радост у нашу школу. Свака част целом тиму!

Више фотографија можете погледати у Галерији.

Позоришна представа „Полицајка Цица“

Датум: 25. Novembar 2023 19:36 Категорија: Новости

Позоришна представа „Полицајка Цица“

24.11.2023. су ученици првог разреда у холу наше школе присуствовали позоришној представи "Полицајка Цицица" у организацији савета за безбедност саобраћаја града Краљева. Кроз представу су обрађене теме о стицању основног знања за безбедно учествовање у саобраћају. Представа је интерактивна где  деца узимају активно учешће и кроз песму и игру, а на њима прихватљив начин стичу нова знања из ове области. Након завршетка представе сва деца су добила бојанке "Полицајка Цицица".

Изабери своју ужину

Датум: 23. Novembar 2023 13:23 Категорија: Новости

Изабери своју ужину

У оквиру пројекта ИЗАБЕРИ ПРАВИЛНУ УЖИНУ, данас смо на часовима ликовне културе правили слаткише од здравих фруктозних шећера. Као што је познато, деци у развоју је потребан оптималан унос свих састојака, па и шећера. Учили смо да је умерено уношење сложених угљених хидрата из воћа здраво, и да оваквим посластицама можемо заменити бомбоне и друге нездраве слаткише. Деца су заиста уживала у процесу, а посебно што су на крају часова могли пробати своје радове. Можда се неко пита зашто баш на часу ликовне културе. Зато што прављење посластица такође може бити уметност.

Ана Милошевић, учитељ, самостални педагошки саветник

Позоришна представа „Ивица и Марица“

Датум: 23. Novembar 2023 13:15 Категорија: Новости

Позоришна представа „Ивица и Марица“

Данас су ученици млађих разреда били у краљевачком позоришту на извођењу представе „Ивица и Марица“.

Ми смо деца једног света

Датум: 21. Novembar 2023 11:11 Категорија: Новости

Ми смо деца једног света

Још један тематски дан Ми смо деца једног света. Било је данас јако креативно и едукативно на свим часовима редовне наставе и слободних активности. И млађи и старији ученици показали су велику заинтересованост и оставили као траг многобројне продукте данашњег рада.

Више о овој вести можете погледати у Галерији.

Изграђивање појма јединице за мерење површине

Датум: 21. Novembar 2023 10:45 Категорија: Новости

Изграђивање појма јединице за мерење површине веће од метра квадратног, а то је ар. Област мера је веома апстрактна и тешка за ученике, а њој је посвећен веома мали број часова. Углавном механички раде задатке претварања мера, често погађајући а не рачунајући, тако да до седмог разреда и забораве све што смо објашњавали у трећем и четвртом разреду. Практична мерења која се могу спроводити и на неким другим часовима, једини су начин да ученици истински схвате како изгледа та јединица мере, и да је са лакоћом замисле и тачно претворе. Ово је толико једноставан начин за примену да се можда неко пита да ли је  ефикасан. Проверено у пракси, све једноставне технике које се спроводе кроз игру су најефикаснији начин учења. Битно је да се понављају често како би се трајно запамтиле.