Кључ за српски језик

Завршни испит за ученике 8. разреда

Датум: 16. Jun 2020 11:38 Категорија: Новости

Завршни испит за ученике 8. разреда

1. СРПСКИ ЈЕЗИК, СРЕДА, 17.6.2020.
2. МАТЕМАТИКА, ЧЕТВРТАК, 18.6.2020.
3.КОМБИНОВАНИ ТЕСТ, ПЕТАК, 19.6.2020.

СВИ УЧЕНИЦИ ОСМОГ РАЗРЕДА ДОЛАЗЕ У ШКОЛУ НАЈКАСНИЈЕ У 8:15 h И СА СОБОМ НОСЕ ОДГОВАРАЈУЋИ ПРИБОР.

Ученике прозивају одељенске старешине, распоред учионица је исти као на пробном завршном испиту из математике.

ТЕСТИРАЊЕ  ПОЧИЊЕ У 9 ЧАСОВА.

ОСМАЦИ - резултати ПЗИ ( математика )

Датум: 09. Jun 2020 08:38 Категорија: Новости

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ И УЧЕНИКЕ:

"Na adresi https://probni.zios.mpn.gov.rs/ objavljeni rezultati probnog završnog ispita iz matematike.
Na pomenutom linku mogu se videti rezultat kao i da mogu skinuti test sa završnog ispita  koji će dobiti na mail koji budu naveli.
Korisničko ime je osmocifrem broj a šifra je šifra koja se nalazi na samom testu iz matematike."

Кућице за птичице

Датум: 04. Jun 2020 13:11 Категорија: Новости

Кућице за птичице, продукти ученичких радова од 1. до 8. разреда, окачене су у свом природном окружењу.
Дрвеће у школском дворишту добило је нове, корисне украсе:

Више фотографија можете погледати у нашој ГАЛЕРИЈИ

Кутак библиотеке - ЛЕКТИРА ЗА ОШ

Датум: 04. Jun 2020 10:56 Категорија: Новости

Комплетне спискове потребних лектира за све разреде у ОШ можете погледати у наставку ове вести, кликом на прочитај:

ДУАЛНО ОБРАЗОВАЊЕ

Датум: 01. Jun 2020 14:22 Категорија: Новости

Важно обавештење за ученика 8. разреда:

Kao što je i najavljeno, jedna od ovogodišnjih novina su i prijave za dualne profile (dualna odeljenja), odnosno profile po dualnom obrazovnom modelu kako im je pun naziv.

Ove godine će ti profili biti jasno odvojeni od „običnih“ profila i imaće svoje zasebne šifre, a učenici će u svojim željama eksplicitno iskazivati želje za njima.
Namera i želja Ministarstva je da se stavi naglasak na ove profile, odnosno ovaj način obrazovanja, pa će s tim u vezi postojati i dodatne akcije sa namerom podsticaja upisa ovih profila.

Osnovna razlika je
prijava za upis na dualni profil, odnosno dokument koji podnosi roditelj u matičnoj školi.

Tim dokumentom, odnosno tom prijavom, učenik stiče pravo prednosti prilikom rangiranja na bilo koji od dualnih odeljenja (za koji je iskazao želje) tako što će se na te profile prvo raspodeljivati učenici sa prijavama, a tek na preostala mesta će konkurisati i oni koji te prijave nemaju.
Podnošenjem ove prijave, učenik ni na koji način nije diskriminisan u pogledu svojih prava upisa profila koji nisu dualni, odnosno imaće sva prava i mogućnosti kao i da nije podneo ovu prijavu.

В А Ж Н О ! ! !

COVID 19 - обавештење

Датум: 01. Jun 2020 08:50 Категорија: Новости

Обзиром на актуелну епидемиолошку ситуацију у Републици Србији, Институт за јавно здравље Србије „Др Милан Јовановић Батут“ планира организацију он-лине едукације из области превенције болести изазване новим корона вирусом намењених заитересованим ученицима и школама у оквиру Националног програма промоције и унапређења здравља ученика у основним и средњим школама.

Предвиђено је да се онлине едукација организује тако да разредне старешине поделе материјал (2 видео материјала Светске здравствене организације о хигијени руку водом и сапуном и средством на бази 70% алкохола и 3 постера Светске здравствене организације о новом корона вирусу, симптомима COVID 19 и правилном коришћењу маски) путем доступних апликација (вибер групе, гоогле учионице, емаилова ученика и сл.) ученицима и известе Институт Батут о броју ученика по разредима који су се упознали са материјалом.

Уколико сте заинтересовани за нашу иницијативу, молимо да нас обавестите путем emaila [email protected] или телефонoм на број 066/5023732 .

Унапред хвала и срдачан поздрав,
Др сц. мед Катарина Боричић

Погледајте и прилоге у наставку вести:

ВАЖНО ОСМАЦИ!!!!

Датум: 01. Jun 2020 07:32 Категорија: Новости

УПУТСТВО ЗА УЧЕНИКЕ И РОДИТЕЉЕ, ОДНОСНО ДРУГЕ ЗАКОНСКЕ ЗАСТУПНИКЕ УЧЕНИКА
Дато је у картици ОСМАЦИ / важна обавештења

Рапоред припрема за пробни завршни испит и распоред доласка ученика 8. разреда за поправку оцена дат је у наставку вести.

Упис у први разред

Датум: 22. Maj 2020 14:52 Категорија: Новости

Важне информације за упис ученика у први разред можете погледати у датом документу у наставку вести:

ЗДРАВСТЕНИ ПРЕГЛЕДИ

Датум: 20. Maj 2020 11:10 Категорија: Новости

Здравствени преглед ученика 8. разреда биће у просторијама Медицине рада ( атријумски улаз из дворишта код „Колосеума“ ) у следећим терминима:
8/1 и 8/2 - 3.јун у 13.30
8/3, 4. јун у 11.30
Присуство одељенских старешина је обавезно. Ученици сами долазе и одлазе са датог места након прегледа. Сви који дођу у Медицину рада, у обавези су да носе заштитну опрему и поштују прописане хигијенске мере. Обавезно упозорите ученике/родитеље на ту обавезу.
Одељенске старешине 8. разреда имају следећу обавезу:
Да наредне среде ( 27. мај ) у следећим терминима:
8/1 –  од 10.30 до 11.00
8/1 –  од 11.00 до 11.30
8/1 –  од 11.30 до 12.00
поделе ученицима здравствене листе, обавесте ученике о начину на који треба да их попуне ( везано за образовни профил ) и обавесте ученике о следећем:
1. Здравствени лист и преглед кошта 400,00 динара ( донети новац и предати ОС )
2. Обавесте ученике о датуму, времену и месту прегледа
Новац и попуњени здравствени лист донети у петак, 29. маја у истим терминима и предати одељенским старешинама:
8/1 –  од 10.30 до 11.00
8/2 –  од 11.00 до 11.30
8/3 –  од 11.30 до 12.00
Одељенске старешине, истог овог дана обавештавају директора школе о ученицима који нису извршили ову обавезу.
Ученици са здравственим сметњама ( они за које родитељи сматрају да их њихова деца имају ) и сви ученици који наставу похађају по ИОП2 програму, у Медицину рада долазе са својим родитељима који су дужни да тамо однесу и сву неопходну пропратну медицинску документацију њихове деце.