Достигнућа

Краљево бира знање

Датум: 04. Jun 2024 20:41 Категорија: Достигнућа

Краљево бира знање

Ученици наше школе учествовали су на квизу "Краљево бира знање" у организацији Друштва историчара Рашког округа и  Народне библиотеке "Стефан Првовенчани"  из Краљева. На јучерашњем  тестирању је учествовао 61 ученик ( од чега 11 из наше школе ) и у 8 првопласираних ушли су Теодор Пејковић 8-2,  Даница Божић 8-1 и Дамјан Пантовић 7-2. Данас су се такмичили у финалу квиза и екипа коју су чинили Теодор Пејковић и Дамјан Пантовић освојила је 1. место, а екипа коју су чинили наша ученица Даница Божић и и Ђорђе Стефановић из школе " Ђура Јакшић" - Конарево, 2.  друго место. Трећепласирана екипа је из школе "Димитрије Туцовић" а четврта из ОШ "4.краљевачки батаљон". Награде ће бити уручене 17.06. у Народној библиотеци, а прва два места  биће награђена путовањем.

Успех наше ученице

Датум: 04. Jun 2024 13:20 Категорија: Достигнућа

Успех наше ученице

Ученица наше школе, Анђела Станишић 6/1, освојила је 1. место (златну медаљу) у кошарци на Купу Милан Цига Васојевић. Поред златне медаље, Анђела је изабрана и за репрезентацију Србије за пионирску лигу.
Честитамо Анђели и желимо јој још златних медаља.

Републичко такмичење из Српског језика и језичке културе

Датум: 27. Maj 2024 08:50 Категорија: Достигнућа

Републичко такмичење из Српског језика и језичке културе

У суботу, 25. мај 2024. у Тршићу, одржано је Републичко такмичење из Српског језика и језичке културе. Наши ученици су освојили два трећа места: Јована Бућко, 7/3 Дамјан Пантовић, 7/2. Све похвале за ученике и наставнице Весну Аксентијевић и Драгану Пешић.

Више фотографија можете погледати у Галерији.

49. Дечији мајски ликовни салон

Датум: 24. Maj 2024 10:55 Категорија: Достигнућа

49. Дечији мајски ликовни салон

Наградни конкурс 49.Дечијег мајског ликовног салона, ове године је имао слободну тему, што је учесницима омогућило широк идејни оквир за реализацију креативног и ликовног изражавања.

Ученица Анастасија Матовић 8/1, добила је диплому и комплетан прибор за ликовну културу. Честитамо и ученицима чији су радови ушли у ужи избор и изложени на изложби.

Марина Каровић Јеровић, наставник ликовне културе

Републичко такмичење из биологије

Датум: 24. Maj 2024 10:38 Категорија: Достигнућа

Републичко такмичење из биологије

На Републичком такмичењу из биологије, које је одржано 19.05.2024. године у Београду, учествовао је Дамјан Пантовић 7/2.  Такмичење је одржано на Филилошком факултету у Београду. После теста су сви ученици такмичења имали организовану посету Ботаничкој башти „Јевремовац“. Све похвале за Дамјана и наставницу Милицу Пљакић.

Републичко такмичење из математике 2024. године

Датум: 14. Maj 2024 12:59 Категорија: Достигнућа

Републичко такмичење из математике 2024. године

Ученик Дамјан Пантовић 7/2 учествовао је на Републичком такмичењу из математике које је одржано у Ваљеву 11.05.2024. године.  Дамјан је остварио завидан резултат и похвалу. Честитамо Дамјану и наставницама Јасни Јевтић и Марији Миловановић.

Датум: 13. Maj 2024 11:15 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење „Шта знаш о саобраћају“

У ОШ „Доситеј Обрадовић“ у Врби 12.05.2024. године је одржано општинско такмичење „Шта знаш о саобраћају“. Тијана Јаковљевић 6/1 је учествовала у групи Б девојчице и освојила је 2. место. Све похвале за Тијану и наставника Далибора Поповића.

Књижевна олимпијада 2024. година

Датум: 22. April 2024 17:22 Категорија: Достигнућа

Сремски Карловци - Књижевна олимпијада 20. април 2024.

Коначно и наша школа има награду на републичком такмичењу, и то не једну, него две:

Лара Радић 7/3, 1. место, 20 поена;

Јована Бућко 7/3, 2. место, 19 поена !

Све похвале за ученице и наставницу Весну Аксентијевић !

Више фотографија можете погледати у Галерији.

Окружно такмичење из географије

Датум: 20. April 2024 16:16 Категорија: Достигнућа