Ми смо деца једног света

Још један тематски дан Ми смо деца једног света. Било је данас јако креативно и едукативно на свим часовима редовне наставе и слободних активности. И млађи и старији ученици показали су велику заинтересованост и оставили као траг многобројне продукте данашњег рада. Тог тематског дана ученици 6-2 имали су могућност да буду предавачи и да осмисле своје излагање праћено занимљивим огледима и паноима. У групном раду су осмаци обрађивали роман „Збогом мојих 15 година“. Уочили су особине својих вршњака, њихова и своја осећања, мисли и препознали сличне поступке упоређујући их са својим светом и окружењем. На Чуварима природе настали су плакати на тему Ми смо деца једног света. Час Предузетништва у 8-3 осмишљен је и реализован стварањем презентација на исту тему. Посебно је уочена заинтересованост ученика за овакав начин рада сходно припадању деци овог света.