Хуманитарна акција 7.03.2024.

Наша школа је позната по хуманитарним активностима. Само током ове школске године смо их реализовали неколико. Неке су биле у сарадњи са ШУ Краљево док се поједине, попут Фер-плеј турнира, традиционално оргaнизују два пута током школске године када новац од продатих улазница донирамо у хуманитарне сврхе. Трудимо се да овакве активности спороводимо на креативан начин и да током прикупљања хуманитарне помоћи у читаву активност укључимо што ширу друштвену заједницу. У сусрет међународном празнику – Дану жена, ове године смо одлучили да организујемо хуманитарну продају саксија са цвећем. ЈКП „Чистоћа“, са којом веће деценијама уназад имамо одличну сарадњу, што се може закључити и по лепом ентеријеру и екстеријеру наше школе, донирала је саднице цветова, наши родитељи су обезбедили саксије које су ученици, заједно са својим учитељима и наставницима, украшавали на часовима. Додатно смо их оплеменили порукама млађих основаца, посвећеним Дану жена. Готово свакој нашој активности, па так и овој, придружили су се и предшколци ПУ „Олга Јовичић Рита“ заједно са својим васпитачицама. Ова и активности сличне овој које реализујемо у сарадњи са припремним предшколским групама доприносе бољој адаптацији наших предшколаца на први разред. Ни мало једноставан посао – садњу цвећа – организовала је наша Еко секција. Ова школа годинама је укључена у међународни програм Еко-школе, па смо изложбу оплеменили и примереним продуктима израђеним од рециклиранираних материјала. Новац прикупљен у овој акцији (73 280 динара), биће дат у хуманитарне сврхе, а о томе ће одлуку донети радници и Ученички парламент наше школе. До сада је хуманитарна помоћ била донирана различитим организацијама, деци са Косова и Метохије, ШОСО, орагнизацији „Нурдор“, „Црвеном крсту“, као и породицама којима је због тешке финансијске ситуације помоћ била неопходна. Као и увек, укупан прикупљени износ објавићемо на сајту и званичној фејсбук и инстаграм страници наше школе на којој можете видети и како теку све значајније активности у нашој школи. Ово је прилика и да се наши садашњи, али и будући родитељи, упознају са условима у којима радимо, а који су се сваке године, захваљујући првенствено нашим радницима, али и Школској управи Краљево, граду Краљеву, осталим краљевачким установама и МП Републике Србије констатно унапређују у сваком погледу. Идеја је да ова акција постане традиционална и да у њој учешће узме још већи број установа.“ Још једном, хвала свим нашим ученицима, наставницима, родитељима директору ЈКП „Чистоћа“ Краљево Новици Лишанину и директорки ПУ „Олга Јовићич Рита“ Марији Ђусић.