Изграђивање појма јединице за мерење површине

Датум: 21. Novembar 2023 10:45 Категорија: Новости

Изграђивање појма јединице за мерење површине веће од метра квадратног, а то је ар. Област мера је веома апстрактна и тешка за ученике, а њој је посвећен веома мали број часова. Углавном механички раде задатке претварања мера, често погађајући а не рачунајући, тако да до седмог разреда и забораве све што смо објашњавали у трећем и четвртом разреду. Практична мерења која се могу спроводити и на неким другим часовима, једини су начин да ученици истински схвате како изгледа та јединица мере, и да је са лакоћом замисле и тачно претворе. Ово је толико једноставан начин за примену да се можда неко пита да ли је  ефикасан. Проверено у пракси, све једноставне технике које се спроводе кроз игру су најефикаснији начин учења. Битно је да се понављају често како би се трајно запамтиле.
Ана Милошевић, учитељ, самостални педагошки саветник