Општинског такмичења из српског језика и језичке културе

Датум: 27. Februar 2024 09:38 Категорија: Достигнућа

Општинског такмичења из српског језика и језичке културе

Наша школа је у недељу 25. фебруара била домаћин Општинског такмичења из српског језика и језичке културе у коме је учешће узело више од 200 ученика из краљевачких основних школа. Угостили смо и дежурне наставнике као и наставнике који су радили у комисијама за прегледање тестова. Домаћин овогодишњег такмичења је била наша наставница српског језика, Весна Аксентијевић. Поред ње, квалитетној организацији такмичења и пријатној атмосфери за ученике и колеге из других школа помогли су сви наши наставници српског језика, ПП служба, дежурни наставници и помоћно особље наше школе. На такмичењу смо остварили и запажене резултате:

•Николина Достанић, 5. разред (наставница Јелена Беочанин), 17 бодова – 2. место

•Ања Кошанин 6. разред (наставница Весна Аксентијевић), 17 бодова – 2. место

•Дамјан Пантовић, 7. разред (наставница Драгана Пешић), 18 бодова – 2. место

•Јована Бућко, 7. разред (учитељица Весна Аксентијевић), 17 бодова – 2. место

•Јана Марковић, 8. разред (наставница Драгана Пешић), 18 бодова – 2. место

•Дуња Миловановић, 7. разред (наставница Весна Аксентијевић), 16 бодова – 3. место

•Елена Алексић, 7. разред (наставница Драгана Пешић), 15 бодова – 3. место

Похваљујем све ученике који су учествовали на такмичењу, као и њихове наставнике који су их припремали и честитам свим радницима наше школе који су учествовали у припреми и реализацији овог такмичења.

Директор школе, Ивица Милинковић