Краљево бира знање

Датум: 04. Jun 2024 20:41 Категорија: Достигнућа

Краљево бира знање

Ученици наше школе учествовали су на квизу "Краљево бира знање" у организацији Друштва историчара Рашког округа и  Народне библиотеке "Стефан Првовенчани"  из Краљева. На јучерашњем  тестирању је учествовао 61 ученик ( од чега 11 из наше школе ) и у 8 првопласираних ушли су Теодор Пејковић 8-2,  Даница Божић 8-1 и Дамјан Пантовић 7-2. Данас су се такмичили у финалу квиза и екипа коју су чинили Теодор Пејковић и Дамјан Пантовић освојила је 1. место, а екипа коју су чинили наша ученица Даница Божић и и Ђорђе Стефановић из школе " Ђура Јакшић" - Конарево, 2.  друго место. Трећепласирана екипа је из школе "Димитрије Туцовић" а четврта из ОШ "4.краљевачки батаљон". Награде ће бити уручене 17.06. у Народној библиотеци, а прва два места  биће награђена путовањем.