Квиз

Датум: 27. Avgust 2024 08:45 Категорија: Достигнућа

Победници квиза " Краљево бира знање" у организацији " Друштва историчара Рашког округа", одржаног у јуну 2024. награђени су тродневним излетом на Охридско језеро. Наши ученици, победници такмичења за основне школе Теодор Пејковић и Дамјан Пантовић и наша ученица Даница Божић чија је екипа освојила друго место, провели су предивне дане од 12. до 16. јула у Охриду. Са својом наставницом историје Иваном Хасановић, нашим бившим учеником, гимназијалцем Богданом Пантовићем, који је био победник квиза за средње школе и неколицином другара из Основне сколе " Четврти краљевачки батаљон" и њиховим наставником уживали су у чарима Охрида. Купање, обилазак манастира Светог Наума, цркве Светог Климента и мноштва историјских споменика и крстарење језером били су прелепа награда за њихов труд и знање.