ЕКО школа - Пројектни дан

Датум: 06. Jun 2018 17:31 Категорија: Новости

Петог јуна је у холу наше школе, у оквиру пројекта Еко-школе, организован "Пројектни дан". Ученици су били део манифестације на Тргу српских ратника, а по повратку у холу наше школе представили су досадашње активности. Читав догађај је медијски пропратила Регионална ТВ Мелос.

Посета колектива Косову и Метохији

Датум: 06. Jun 2018 16:25 Категорија: Новости

У организацији ОШ "Јово Курсула" и синдиката ОШ "Јово Курсула" уз огромну помоћ Правног факултета у Приштини са седиштем у Косовској Митровици који има издвојено одељење у нашој школи и Студентског дома у Косовској Митровици, посетили смо манастире на Косову и Метохији: Високе Дечане, Пећку патријаршију, Грачаницу, Бањску, Соколицу и манастир СВ. Димитрија. Фотографије са ове екскурзије можете погледати у у нашој ГАЛЕРИЈИ.

Наступ ХОРИЋА ОШ "Jovo Kursula"

Датум: 06. Jun 2018 15:41 Категорија: Новости

Поводом Дана Краљевачког друштва учитеља одржана је свечана седница 1.VI 2018. у амфитеатру ОШ "IV краљевачки батаљон". Наступио је хор нижих разреда  ОШ "Јово Курсула" под руководством  учитељице Бојане Павловић.

ДАН ИЗАЗОВА -

Датум: 30. Maj 2018 11:24 Категорија: Новости

Данашњи спортски дан се поклапа са Даном изазова и традиционалним Фер-плеј турниром. Припремљене су 24 игре, медаље за победнике, обележени су терени за учеснике и публику. Почетак је данас у 12 часова. Манифестација траје до 14 часова. За сада погледајте фотографије са припрема, ускоро следе и са такмичења - у нашој ГАЛЕРИЈИ.

КЊИГА ПИСАМА

Датум: 30. Maj 2018 09:43 Категорија: Новости

11. маја, на Дан писања писама, библиотекар наше школе, Софија Николић, организовала је акцију писање писама са ученицима нижих разреда, као и јавни час. Писма, након те активности, нисмо слали већ је библиотекарка направила гњиху писама чији део садржаја можете погледати у нашој ГАЛЕРИЈИ.

Огласна табла

Датум: 30. Maj 2018 07:59 Категорија: Новости

Недавно је у нашој школи, на иницијативу наставника и ученика наше школе, направљена огласна табла за наше најуспешније ученике. Више о томе прочитајте и погледајте у наставку вести.

УПОЗНАЈМО НАШ ГРАД ( Чачак )

Датум: 28. Maj 2018 15:09 Категорија: Новости

Протеклог викенда, учитељица Ана Милошевић посетила је са својих пет ученика Чачак у оквиру пројекта УПОЗНАЈМО НАШ ГРАД.
Више о томе прочитајте у наставку вести, а фотографије погледајте у ГАЛЕРИЈИ.

Успех на Републичком такмичењу

Датум: 21. Maj 2018 09:46 Категорија: Новости

Изузетно значајан успех за нашу школу постигао је, на Републичком такмичењу из историје који је претходног викенда био одржан на Палићу, ученик осмог разреда Огњен Павловић. Невена Тодоровић, ученица 7. разреда постигла је запажен успех на Републичком такмичењеу из географије одржаног прошлог викенда у Новом Саду  са 81. бодом ( похвала ). Још једном, у име школе, честитам овим ученицима и њиховим наставницима Ивани Хасановић ( наст. историје ) и Јелени Жерађанин ( наст. географије ).

НОРВЕШКА - изложба плаката

Датум: 18. Maj 2018 13:06 Категорија: Новости

Фотографије са изложбе плаката су у ГАЛЕРИЈИ

ИТ - продужетак рока

Датум: 18. Maj 2018 07:48 Категорија: Новости

Поштовани,

Обавештавамо вас да је министар продужио рок за подношење пријава за полагање пријемног испита за упис ученика са посебним способностима за рачунарство и информатику.
              Ученици се могу пријављивати у средњим школама до понедељка 21. маја 2018. године до 14.00 сати.