Реновирање учионице за Припремни предшколски програм

Датум: 21. Mart 2023 12:58 Категорија: Новости

Реновирање учионице за Припремни предшколски програм

Донацијом фирме „Дуга Колор“ реновирали смо учионицу припремног предшколског одељења. Следе припреме за сређивање суседне учионице коју похађају наши будући прваци.

Пројекција цртаног филма „Баш супер“

Датум: 20. Mart 2023 20:48 Категорија: Новости

Пројекција цртаног филма „Баш супер“

Група деце из продуженог боравка, са учитељицом, Милицом Спасић, присуствовала је пројекцији цртаног филма у биоскопу „Кварт“.

Међупредметно повезивање

Датум: 17. Mart 2023 21:07 Категорија: Новости

Међупредметно повезивање

Учитељица Ана Милошевић је са својим ученицима реализовала пројекат „НАША КУЋА“ у оквиру датих предмета и тема: Природа и друштво, Орјентација у простору - план стана, Ликовна култура - предмети у простору и њихови односи, Математика - мерење и мере.

Више о пројекту можете погледати у Галерији.

Лектира не боли

Датум: 16. Mart 2023 19:23 Категорија: Новости

Лектира не боли

Развој дигиталних и читалачких компетенција кроз међупредметно повезивање. Часови додатне наставе из Српског језика су испланирани на нов и модеран начин у 3. разреду.

Више о овој теми можете прочитати у Галерији.

Кенгур без граница 2023.

Датум: 16. Mart 2023 19:19 Категорија: Новости

Кенгур без граница 2023.

У организацији Друштва математичара Србије 16.03.2023. године са почетком у 10 часова, одржано је у нашој школи међународно такмичење из метематике „Кенгур без граница“ 2023.

Више о такмичењу можете погледати у Галерији.

Школа у природи 2023.

Датум: 16. Mart 2023 19:14 Категорија: Новости

Школа у природи 2023.

Реализована је још једна прелепа Школа у природи и то на краљевачкој страни Гоча у хотелу Добре воде.

Више о Школи у природи можете погледати у Галерији.

NURDOR хуманитарна акција

Датум: 07. Mart 2023 09:14 Категорија: Новости

NURDOR хуманитарна акција

У хуманитарној акцији смо укупно прикупили 77.780 динара. Захваљујемо се свим ученицима, њиховим родитељима и наставницима који су узели учешће у овој активности. Посебно су се истакла одељења 2/1, 3/1, 3/2, 3/3, 4/1, 4/2, 4/3, 6/3 и 8/3 који су прикупили преко 4000 динара у својим одељењима. Ускоро ће ученици који су учествовали у овој акцији добити поклоне (оловке, блокчиће и беџеве).

Књижевна олимпијада

Датум: 06. Mart 2023 08:40 Категорија: Новости

Књижевна олимпијада

04.03.2023. На окружном такмичењу Књижевна олимпијада, наше ученице су постигле сјајне резултате:
Јана Марковић 1. место и директан пласман на Републичко такмичење; Даница Божић 2. место и Теодора Тришовић 2. место. Такмичење је одржано у ОШ „Милунка Савић“.
Све честитке ученицама и наставницама.

Општинско тачмичење из Српског језика

Датум: 03. Mart 2023 10:37 Категорија: Новости

Општинско такмичење из Српског језика.

25.02.2023. Наша школа је била домаћин Општинског такмичења из Српског језика и језичке културе. Вишедеценијско искуство нам је и овог пута помогло да будемо добри домаћини за око 200 ученика и 50 наставника краљевачких основних школа.

Више фотографија можете погледати у Галерији.

Дигитални свет

Датум: 02. Mart 2023 11:28 Категорија: Новости

Дигитални свет

Ђаци трећаци су у малом информатичком кабинету имали наставу из предмета Дигитални свет. На тај начин су се упознали са рачунарима и њиховим могућностима.

Више фотографија можете погледати у Галерији.