ХЕРБАРИЈАНЦИ

Датум: 01. Novembar 2018 10:13 Категорија: Новости

СББ фондација је објавила наградни конкурс ЕКО изазов који је замишљен као скуп различитих активности у којима учествују ђаци, а главни циљ је буђење еколошке свести. Нашу школу представља група ХЕРБАРИЈАНЦИ коју чине ученици 3/1 одељења и њихова учитељица Ана Милошевић. На први изазов ЕКО БОНТОН одговорили су својим јединственим плакатима и за сада освојили 37 бодова.

Дан Шумарске школе

Датум: 26. Oktobar 2018 17:20 Категорија: Новости

Наши ученици посетили су Шумарску школу. Упознали су се са разноврсним активностима ученика и професора ове школе. На дар смо добили храст који су ученици Еколошке секције засадили у дворишту наше школе.

Наши наставници међу најуспешнијима...

Датум: 26. Oktobar 2018 17:08 Категорија: Новости

Примери успешних ваннаставних активности промовисани су у уторак 25.10.2018., у ОШ "Вук Караџић" у Београду у организацији ЗУОВА. Позив за представљање пред осталим најуспешнијим колегама завределе су наше две ваннаставне активности:
1. Изабери здраву ужину ( аутор Ана Милошевић )
2. "Полет", улога савременог часописа у настави ( аутор Светлана Филиповић )
У Београду су активности наставника наше школе презентовале колеге Светлана Филиповић и Ивана Хасановић. Велику подршку, све време, пружала им је наша ученица Ања Сеничић.

Дан ЈАБУКЕ

Датум: 26. Oktobar 2018 15:51 Категорија: Новости

Библиотекар наше школе, Софија Николић, обележила је "Дан Јабуке" пригодним програмом са својим ученицима. Захваљујемо се мамама наших ученика које су за тај дан припремале посластице од овог воћа; у њима су уживали и ученици и радници наше школе.
Више фотографија са ове манифестације погледајте у нашој ГАЛЕРИЈИ.

"Школски сајам туризма"

Датум: 26. Oktobar 2018 15:41 Категорија: Новости

У оквиру пројектне наставе, учитељи 3. разреда Ана, Наташа и Бојана, организовали су "Школски сајам туризма". Знаменитости нашег краја њихови ученици су представили својим другарима из других одељења на веома занимљив начин!

Посета пријатеља из Велике Британије

Датум: 26. Oktobar 2018 15:27 Категорија: Новости

Нашу школу посетила је Рејчел, наставник у једној енглеској школи, заједно са својим сарадницима. Ученицима 1. и 2. разреда, као и ученицима виших разреда - члановима Вршњачког тима и Ученичког парламента говорила је о британској култури, спорту, музици. Наши ученици су, на изворном енглеском језику, имали прилику да чују ( и виде ) како се школују њихови вршњаци у Великој Британији. Постављали су питања и одговарали на питања гостију на енглеском језику који су им на поклон донели дресове фудбалских тимова, униформе енглеских ђака, школски прибор, слаткише...

Постали смо ЕКО-ШКОЛА!!!

Датум: 26. Oktobar 2018 15:09 Категорија: Новости

Десетог октобра у Горњем Милановцу, наша школа је добила престижни међународни сертификат ЕКО-школе. Ову велико признање смо заслужили захваљујући нашој Еко-секцији којом руководи Милица Пљакић, координатору Марији Станковић, свим наставницима који су кроз рад са ученицима реализовали планиране ЕКО-активности и свим осталим ученицима школе који су кроз разноврсне активности узели учешће у овом пројекту.
Поред наше школе, ово вредно признање добиле су још две краљевачке основне школе: ОШ "Олга Милутиновић" Годачица и ОШ "Четврти краљевачки батаљон".
Захваљујемо се МТСШ "14 октобар" и њиховом ЕКО-координатору за пуну подршку коју су нам, као прва Еко-школа у Краљеву, пружили током нашег пута ка овом циљу.

Пријем уз чајанку

Датум: 26. Oktobar 2018 14:47 Категорија: Новости

Пријем ђака-првака у Дечији савез уз пригодан програм ученика 2. разреда пропратиле су њихове баке и деке уз чајанку.

Пријем првака

Датум: 26. Oktobar 2018 14:33 Категорија: Новости

Поводом пријема првака, у нашој школи је организована свечана приредба коју је својим учешћем увеличао познати српски и краљевачки песник за децу и бивши ученик наше школе - Дејан Алексић.

Почетак нове школске 2018/19. године

Датум: 28. Avgust 2018 10:49 Категорија: Новости

ОБАВЕШТЕЊЕ

Школска 2018/2019 почиње у понедељак 3.9.2018.
Настава за више разреде (5.-8.) почиње у 7.30

Распоред за више разреде до петка 31.8.2018.

Настава за 3. и 4. разред почиње у 7.30
1. и 2. разред у 13h

За први разред је организована приредба са почетком у 11 часова.
 Долазак будућих првака и њихових родитеља до 10.45  ( у холу школе )