Достигнућа

Републичко такмичење „Књижевна олимпијада“

Датум: 03. Maj 2023 08:28 Категорија: Достигнућа

Републичко такмичење „Књижевна олимпијада“

На Републичком такмичењу из књижевности, „Књижевна олимпијада“, које је одржано у Сремским Карловцима, 29.04.2023, нашу школу представљале су две ученице 7. разреда, Јана Марковић и Даница Божић. Њихов ментор је наставница српског језика и књижевности Светлана Филиповић. Са овог престижног такмичења носе незаборавне утиске и солидан број бодова.

Међуокружно такмичење у рукомету

Датум: 26. April 2023 08:27 Категорија: Достигнућа

Међуокружно такмичење у рукомету

У Крагујевцу, 24.04.2023. је одржано Међуокружно такмичење у рукомету, на којем су учествовале ученице наше школе које су освојиле друго место.

Окружно такмичење из Биологије

Датум: 24. April 2023 11:38 Категорија: Достигнућа

Окружно такмичење из Биологије

На Окружном такмичењу из Биологије су учествовала два ученика:
Дамјан Пантовић који је освојио 1. место и
Теодора Тришовић која је освојила 3. место.

Све похвале за ученике.

Општинско такмичење „Шта знаш о саобраћају?“

Датум: 24. April 2023 11:31 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење „Шта знаш о саобраћају?“

На општинском такмичењу „Шта знаш о саобраћају“ које је одржано 22.04.2023 у ОШ „ Доситеј Обрадовић“ Врба, учествовали су ученици од 5-8. разреда у две категорије, Б и Ц.

Више о фотографија можете погледати у Галерији.

Окружно такмичење из Српског језика

Датум: 03. April 2023 18:30 Категорија: Достигнућа

Окружно такмичење из Српског језика

У суботу, 1. априла 2023. године у Гимназији Краљево је одржан Окружни ниво такмичења из Језика и језичке културе, на коме су учешће узели и ученици наше школе.

Више о овој вести погледајте у Галерији.

Републичко такмичење у шаху

Датум: 03. April 2023 09:24 Категорија: Достигнућа

Републичко такмичење у шаху

У суботу, 1. априла 2023. године у Нишу је одржано Републичко такмичење у шаху. У категорији 8. разреда учествовао је ученик Богдан Пантовић

Више о овој вести можете погледати у Галерији.

Школско првенство у Џудо-у

Датум: 31. Mart 2023 11:47 Категорија: Достигнућа

Школско првенство у Џудо-у

Ученик 8. разреда, Александар Савић, је учествовао на појединачном школском првенству Централне Србије и освојио 3. место у категорији до 66. кг. Све честитке Александру.

Смотра рецитатора града Краљева

Датум: 31. Mart 2023 09:17 Категорија: Достигнућа

Смотра рецитатора града Краљева

29.03.2023. године је одржана смотра под називом „Песниче рода мог“. У категорији нижих разреда су учествовали ученици 4. разреда и то Матија Вељковић и Филип Милић, који су добили захвалнице. Ученица Софија Бекчић се такође пласирала за одлазак на ово такмичење, али је због болести била спречена да учествује. Ученици су ишли у пратњи учитељице Мирјане Смиљковић.  У категорији виших разреда учествовао је ученик 8. разреда, Богдан Пантовић у пратњи наставнице Бојане Кошанин. Иако ученик није освојио ниједну од прве три награде, можемо бити поносни на његову способност, интерпретације, сугестивност, изражајност, што су потврдили и присутни наставници и остали чланови. Браво за све ученике!

Општинско такмичење из Биологије 2023.

Датум: 21. Mart 2023 12:51 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење из Биологије

У недељу, 19.03.2023. године, у ОШ „Свети Сава“ је одржано Општинско такмичење из Биологије.

6. разред:
Дамјан Пантовић 1. место;
Николина Лукић 3. место.

7. разред:
Даница Божић 3. место.

8. разред:
Теодора Тришовић в2. место.

Честитамо свим ученицима на ангажовању и постигнутим резултатима.

Такмичења

Датум: 14. Mart 2023 13:34 Категорија: Достигнућа

Општинско и Окружно такмичење 2023.године

У претходном периоду је одржано Окружно такмичење из Физике, као и Општинско из Географије и Технике и технологије.

Више о учесницима такмичења, као и о оствареним резултатима можете прочитати у наставку.